24.11.2015 admin

На сьогоднішній день однією з невідкладних цілей, що стоїть перед державою, є суттєве збільшення частки альтернативних та відновлюваних джерел отримання електричної енергії з метою збільшення енергетичної незалежності та збереження навколишнього природного середовища. Крім того, згідно Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, розробленого з врахуванням Директиви №2009/28/ЄС та Рішення Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства И/2012/04/МС-ЕпС від 18.10.2012 року, Україна, з метою прискорення євроінтеграційних процесів, взяла на себе зобов’язання до 2020 року довести до рівня не меншого 11% у структурі загального кінцевого енергоспоживання частку енергоносіїв, вироблених з відновлюваних джерел енергії .

Читати далі...
08.10.2015 admin

Використання пелет в енергетичному секторі України допоможе підвищити рівень енергонезалежності країни.

Як подолати енергетичну кризу в Україні? На це питання сьогодні шукають відповідь все - уряд країни, профільні міністерства, представники енергоринку. Відповідь на це питання хочуть почути і прості українські громадяни, особливо враховуючи, що все частіше з'являються в ЗМІ повідомлення про можливий енергетичний колапс вже цієї зими. На даний момент через брак коштів на купівлю природного газу та постачання вугілля із зони бойових дій на сході країни вже зупинено кілька ТЕЦ. Насправді вихід зі сформованої ситуації давно існує. Ось тільки не всі хочуть рухатися в правильному, енергонезалежному напрямку, розвиваючи теплову генерацію за рахунок місцевих, більш доступних і дешевих поновлюваних енергоресурсів.

Володіючи величезним потенціалом біомаси, Україна сьогодні на свої енергетичні потреби використовує, в кращому випадку, всього лише його десяту частину. Це переважно деревна біомаса у вигляді дров, тріски, пелет або брикетів. 

Світовий ринок деревних пелет.

Перш ніж аналізувати український пелетний ринок, розглянемо, як розвивається цей сектор відновлюваної енергетики в світі. Однією з провідних технологій сучасного біоенергетичного сектора світової економіки є використання деревних пелет (або паливних гранул). 

Деревні пелети являють собою циліндричні гранули стандартного розміру: 1-3 см завдовжки і діаметром 6 (побутова) і 8 мм (промислова). Звідси і подвійну назву одержуваного продукту - пелети, або паливні гранули. Пелети відрізняються від звичайної деревини низькою вологістю (8 - 12%, в той час як природна вологість сирих дров - 50-60%) і більшою у порівнянні з дровами щільністю (більш ніж у півтора рази). Ці якості забезпечують високу теплотворну здатність деревних пелет в порівнянні з тією ж тріскою або дровами.

У міру розвитку світової економіки зростає світове енергоспоживання. Досить високий на міжнародному рівні і попит на деревні гранули в якості нового енергетичної сировини. У 2013-му численні компанії інвестували значні кошти  у створення заводів з виробництва деревних пелет, завдяки чому в цьому ж році світове виробництво пелет досягло 23,6 млн. т. У 2014 р. зростання глобальних обсягів виробництва деревних пелет тривав і досяг приблизно 25.5 млн. т.

Оцінки світового споживання деревних пелет варіюються, але в нинішньому році, на думку західних експертів, світовий ринок пелет складе 22-25 млн. т. на рік. Згідно з прогнозами, цей показник до 2020 р. зросте до 50 - 80 млн. т.

Постійно зростає і обсяг світової торгівлі пелетами,  який, наприклад, в 2013 р. . близько 50% від загального виробництва - 12,0 млн. т. на суму $ 2,4 млрд. Цей фактор пояснюється нестачею власних ресурсів деревини для задоволення зростаючого попиту в багатьох країнах-споживачах. Протягом першої половини 2014 вартість і обсяг світової торгівлі деревних гранул зросли на 18 і 12% відповідно в порівнянні з тим же періодом 2013 р. Близько половини світової торгівлі деревними пелетами в даний час припадає на внутрішній ринок Європейського Союзу, на якому в якості постачальників лідирують Німеччина, Австрія та Латвія. Найбільшими імпортерами деревних пелет є Великобританія, Бельгія, Нідерланди і Данія


Читати далі...
20.01.2015 admin

Тут Ви можете побачити роботу рибоходів на Пробійнівській МГЕС №2, яка розташована на річні Пробійнівка притоці річки Білий Черемош (с. Пробійнівка, Верховинський район, Івано-Франківська область).

Читати далі...
КОНТАКТИ
Для того щоб вижити, багато компаній в області енергетики винаходять нові способи добування енергії з поновлюваних джерел, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, гідроенергія тощо.