11.11.2014

В Україні широкого поширення набуло будівництво сонячних станцій після прийняття закону, щодо встановлення «зеленого» тарифу. Ведено в експлуатацію багато сонячних станцій в різних регіонах України від півдня до Закарпаття. Найбільші потужності були введені в експлуатацію в анексованому Криму, з огляду на найбільшу в Україні кількість сонячних днів.

Однак розвиток сонячної енергетики як виду зеленої енергетики, так як і малих ГЕС на даний момент гостро критикується проплаченими Росією лобістами. Найбільші претензії до формування ціни, вона висока у всьому світі та фінансується за рахунок зелених тарифів, та за те , що сонячні станції потребують багато землі. Чомусь «проплачені борці за екологію» не пишуть про мільйони гектар землі згублені смітниками, відходами, тут проблеми нема , бо Росії це не цікаво. Але агресивна поведінка нашого «старшого брата», яким вони її вважають, проплачених лобістів «виведе на чисту воду».

Технологію сонячного обігріву використовували люди завжди в своєму побуті, для сушки та навіть випікання цегли. Сучасна сонячна станція це отримання електроенергії за допомогою фотоелементів. Для цієї мети застосовують кремнієві сонячні батареї, ККД яких доходить до 20%. З піску видобувають кремній, що і є основним елементом в складі сонячних панелей. Термін їх служби становить до 30 років.


Читати далі...
КОНТАКТИ
Для того щоб вижити, багато компаній в області енергетики винаходять нові способи добування енергії з поновлюваних джерел, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, гідроенергія тощо.