23.09.2015 admin

Постановка проблеми. Активне впровадження альтернативних та відновлювальних джерел енергії і відповідне збільшення їх частки в загальному енергетичному балансі є важливим фактором підвищення рівня енергетичної безпеки держави. Одним з найбільш перспективних напрямків розвитку таких джерел є мала гідроенергетика. Кількість функціонуючих малих гідроелектростанцій за останні 25 років збільшилась з 49 до 98 об’єктів [1, с. 4; 4, с. 14], і, враховуючи значну потребу в збільшенні виробництва електроенергії, а також інвестиційну привабливість даної галузі, кількість діючих об’єктів малої гідроенергетики в перспективі зростатиме. Беручи до уваги подібні прогнози, необхідно якомога повно враховувати всі фактори та наслідки процесів будівництва, відновлення та функціонування таких об’єктів.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблеми екологічної безпеки, в тому числі на об’єктах малої гідроенергетики, досліджувались в працях багатьох вітчизняних та закордонних науковців: Т. Басюк, Л. Бенеджама, П. Васька, Ю. Ландау, Л. Михайлова, О. Нікіторовича, Є. Обухова, С. Погосяна, М. Сиротюк, Т. Стичаковської, М. Чорного, А. Чупіса, Л. Ельпінера, А. Яцика, та ін. В той же час необхідність розробки та впровадження програмного підходу до забезпечення екологічної безпеки функціонування малих гідроелектростанцій зумовлює потребу більш детального дослідження даної проблеми.

Постановка завдання. Метою даної статті є проведення аналізу та дослідження проблем забезпечення екологічної безпеки при будівництві та функціонуванні об’єктів малої гідроенергетики на регіональному рівні.

Виклад основного матеріалу дослідження. Діяльність малих гідроелектростанцій напряму пов’язана з безпосереднім використанням енергетичного потенціалу малих річок та впливом на стан навколишнього природного середовища, процес функціонування об’єктів малої гідроенергетики і розширення їх регіональних мереж повинен максимально враховувати необхідність повного забезпечення вимог екологічної безпеки та є одним з найважливіших умов розвитку даної галузі та регіонального розвитку в цілому. 

Читати далі...

Рух опору «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ЗЕЛЕНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ» / В Україні набули чинності мінімальні розміри

22.09.2015 admin


25 серпня набули чинності фіксовані мінімальні розміри "зелених" тарифів на електроенергію для приватних домогосподарств. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Відповідно до вимог статті 171 Закону України "Про електроенергетику" визначено новий механізм формування і розрахунку "зелених" тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств.

"Постанова встановлює фіксовані мінімальні розміри" зелених "тарифів на електричну енергію, вироблену з енергії вітру об'єктами електроенергетики приватних домогосподарств, і енергії сонячного випромінювання, вироблену об'єктами електроенергетики, які вмонтовані на дахах і фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель і споруд), встановлена потужність яких не перевищує 30 кВт ", - йдеться в повідомленні.
Читати далі...

Рух опору «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ЗЕЛЕНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ» / Два енергомонстри заборгували держбюджету 33 мільярди

22.09.2015 admin

Одними з найбільших боржників перед бюджетом України є держпідприємства НАЕК “Енергоатом” та ПАТ “Укргазвидобування”. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України, пише РБК-Україна. Поточний борг даних держкомпаній, як уточнили в Державній фіскальної службі, становить 4,3 млрд грн зі сплати частини чистого прибутку і 3,8 млрд грн ренти відповідно. 

Крім того, згідно фінзвіту “Енергоатому”, на 30 червня обсяг відстрочених податкових зобов’язань становить 24,7 млрд грн. 

Що стосується неплатежів в “Укргазвидобуванню”, то в цій ситуації, як вважають у ДФС, є об’єктивні причини. “Компанія видобула газ, передала його НАК” Нафтогаз України “, ті його ще не реалізували, а заплатити” Укргазвидобуванню “необхідно ренту вже по факту видобутку”, – пояснило джерело видання в центральному апараті ДФС. 

Нагадаємо, раніше в серпні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив провести перевірку найбільших держкомпаній на відмивання коштів.


Читати далі...

Рух опору «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ЗЕЛЕНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ» / Україна добровільно повертається до енергозалежності від Росії

20.08.2015 admin


Усі дії українського уряду, які були спрямовані на подолання енергозалежності від Росії, не дали своїх результатів. Замість свободи в енергетичному плані, Київ тепер купує у РФ, окрім природного газу, вугілля та електроенергію.

Боротьба України за енергетичну свободу проти Російської Федерації лише поглибила залежність країни від північного сусіда. Зокрема, це призвело до того, що Київ купує в РФ не лише газ, а й вугілля та електроенергію. Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук, передає «Аналітична служба новин».

 У минулому році нам просто пощастило з опалювальним сезоном. Була тепла зима, були запаси вугілля попередніх років. Крім того, МВФ виділив нам грошей, з яких ми виплатили борг «Газпрому» в розмірі 3 млрд. 200 млн., а також 1 млрд. 700 млн. дол. за облігаціями. Зараз же у нас грошей немає, а запаси майже в два рази менше. Нам потрібно закуповувати і газ, і вугілля, і оплачувати електроенергію», — сказав він.

У 2014 році ми закачали практично 17,5 млрд куб. м газу. Зараз якщо нам вдасться закачати 15-16 млрд куб. м, але буде холодна зима і пікове споживання, то у нас будуть проблеми з тиском. А не у всіх в приватному секторі є котли, які можуть працювати при мінімальному тиску газу», — зазначив пан Корольчук.


Читати далі...

Рух опору «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ЗЕЛЕНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ» / Зелене світло зеленій енергетиці.

16.07.2015 admin

Розвиток альтернативної енергетики — це зобов’язання України перед європейським енергетичним співтовариством, які також зазначені в Угоді про асоціацію з ЄС. 

Директивою встановлюються обов’язкові національні цілі в галузі відновлюваної енергетики в першу чергу для того, щоб надати певні гарантії інвесторам і заохотити до розвитку новітніх технологій та інновацій у цій сфері. Україна взяла на себе зобов’язання до 2020 року досягти рівня 11% енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії.

Для виконання взятих зобов’язань перед Європейський Союзом Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел», які підписав Президент Петро Порошенко 14.07.2015 р.

Законом запроваджуються механізми стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Зокрема, уточнюється обов’язок оптового ринку електричної енергії України щодо купівлі у суб’єктів господарювання, яким встановлено "зелений" тариф, та здійснення повної оплати вартості електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії за "зеленим" тарифом, з урахуванням надбавки до "зеленого" тарифу.

Диверсифікуються коефіцієнти "зеленого" тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії, для об'єктів або його черг/пускових комплексів, що будуть введені в експлуатацію в ближчі 4 роки.

Крім того, у 1,8 разів збільшуються існуючі коефіцієнти "зеленого" тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – вироблену лише мікро–, міні– та малими гідроелектростанціями), для об’єктів або його черг/пускових комплексів, введених в експлуатацію по 31 березня 2013 року включно та з 1 квітня 2013 року по 31 грудня 2014 року.


Читати далі...

Рух опору «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ЗЕЛЕНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ» / "ЖИТИ ПО-НОВОМУ - ГІРКІ РЕАЛІЇ"

15.01.2015 admin

В недалекому минулому  Голова ДАТ «Укргідроенерго», Герой України, професор, заслужений енергетик України Семен Ізраїлевич Поташник стверджував, що незалежність держави  не може  реалізовуватися  в умовах  її повної енергетичної залежності від інших країн. Обсяг власного  видобутку нафти забезпечують потреби нашої країни всього на 10-12%, газу – на 18-20%. Це свідчить  про те, що українські теплові електростанції, працюючи на газі й мазуті, практично повністю залежні від імпортного постачання. Попри наявність покладів уранових руд, у країні немає замкненого циклу виробництва ядерного палива. Отже, понад 70% енергоносіїв належать до критичного імпорту, що не припустимо ні в політичному, ні в економічному планах.

У вересні 2010 р.  підписаний протокол про приєднання України до Договору про  заснування Енергетичного Співтовариства, який у подальшому  ратифікований Законом України  від 15 грудня 2010 р. «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору  про заснування Енергетичного Співтовариства». Згідно із зазначеним законом з 1 лютого 2011 року  Україна стала  повноправним членом Енергетичного Співтовариства.

Читати далі...

Рух опору «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ЗЕЛЕНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ» / Зелене світво - зеленій енергетиці

18.11.2014

Дана сторінка має на меті всіляко пропагувати будівництво малих гідроелектростанцій (ГЕС) як об’єктів зеленої енергетики, що суттєво впливають на енергонезалежність нашої держави.

Запрошуємо всіх небайдужих людей, громадські організації, підприємців та підприємства виступити одним фронтом по Російських агентах, що прикриваючись доведеними до абсурду екологічними проблемами , які ніби створюють ГЕС, за грандові гроші, виконують чорну роботу по дискредитації малих ГЕС, так як вони є найбільш реальними та економічно вигідними та такими, що можуть найшвидше забезпечити великі обєми енергії в відносно короткі терміни. Незалежність держави не може реалізовуватися в умовах її повної енергетичної залежності від інших країн, зокрема Російської Федерації. Так, обсяги власного видобутку нафти забезпечують потреби нашої країни всього на 10-12 %, газу - на 18%.

Читати далі...
КОНТАКТИ
Для того щоб вижити, багато компаній в області енергетики винаходять нові способи добування енергії з поновлюваних джерел, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, гідроенергія тощо.