10.09.2015 admin

Читачі та дописувачі нашої Інтернет сторінки «Зелене світло – зеленій енергетиці» неодноразово зверталися за роз’ясненнями нашої постійної рубрики «Вороги зеленої енергетики».

Для читачів хочу повідомити , що вищезазначені публікації ставлять за мету  довести широкому загалу користувачів нашої Інтернет сторінки , з однієї сторони – стан та перспективи розвитку зеленої енергетики в Україні, досвід та досягнення її в країнах Європейського Союзу та показати нікчемність суджень опонентів зеленої енергетики таких як Василюк Олексій, Коцаба Руслан, Павелко Анатолій, Іван Маківничук, Тестов Павло. Всі вони стали героями   рубрики «Вороги зеленої енергетики».

На протязі останніх років вони проводять необґрунтоване поливання брудом переплетене гучними пустопорожніми заявами-обвинуваченнями, щодо будівництва та експлуатації малих ГЕС. В їх судженнях відсутні аналітичні матеріали щодо енергетичної безпеки України, європейські досвід та досягнення відновлювальної енергетики.

Розвиток альтернативної енергетики — це зобов’язання України перед європейським енергетичним співтовариством, які також зазначені в Угоді про асоціацію з ЄС. 

Україна взяла на себе зобов’язання до 2020 року досягти рівня 11% енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії.

Гіркі реалії сьогодення  свідчать, що боротьба України за енергетичну свободу проти Россійської Федерації поглибила залежність України від північного сусіда. Зокрема, це призвело до того, що Київ купує в РФ не лише газ, а й вугілля та електроенергію.Читати далі...
25.06.2015 admin

Іван Маківничук  Голова Верховинської районної ради Івано-Франківської області.

Енергетична криза ще раз довела залежність України від імпортованого газу, ядерного палива, а тепер ще й вугілля, яке доводиться купувати в Росії.
Складна ситуації потребує нових підходів до реформування галузі, пошуку найоптимальніших шляхів забезпечення енергію. Прагнучи до Європи Україна звернула увагу на досвід розвинутих країн, які переорієнтовують свою енергетику на альтернативні джерела  енергії.
Експерти стверджують, що технічно досяжний енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії України сягає 50% від загального споживання.
На разі ж Україна майже не використовує ці можливості. Частка альтернативної енергетики у 2014 р. становила лише 1%. Її основними джерелами є вітрова, сонячна, геотермальна енергія, енергія річок, біомаси. 
Вимоги Євросоюзу чіткі: якщо сьогодні частка відновлюваної енергетики в енергобалансі України становить 6%, з яких 5% - це енергія великих ГЕС, то до 2020 року її слід збільшити до 11% у кінцевому споживанні енергії, в тому числі малої гідроенергетики до 150 МВт (збільшити в два рази).

Якщо держава декларує стратегічний курс на інтеграцію до європейських інституцій, а в кінцевому підсумку - до Євросоюзу, то цю норму необхідно виконати, тобто слід ґрунтовно підійти до розвитку "зеленої" енергетики.

Отже, роботи з виконання зобов'язань перед ЄС багато. Ігнорування реалізації європейських директив може призвести до санкцій з боку Євросоюзу і відсунути європейську перспективу України. Однак найголовнішим повинен стати не зовнішній стимул, а бажання забезпечити енергетичну безпеку країни.


Читати далі...
27.05.2015 admin

Вороги зеленої енергетики
Анатолій ПАВЕЛКО.
Спеціаліст з питань збереження річок і гідроенергетики.
Дунайсько–Карпатська програма 
Всесвітнього фонду природи — WWF. 
м. Відень — м. Львів.

В попередніх публікаціях «Ворог зеленої енергетики Анатолій Павелко частина 1» та   «Ворог зеленої енергетики Анатолій Павелко частина 2» було спростовано міфи №1та №3 пана Павелка  опублікованих 08.11.2014 р. на Інтернет сторінці Галичина.

В даній публікації розглянемо міф №2  «Малі ГЕС виробляють дешеву чисту електроенергію, яка допоможе поліпшити енергозабезпечення віддалених громад».

Так, електроенергія традиційних виробників (атомні, теплові електростанції та великих ГЕС) дешевша за струм, виробленими малими ГЕС,  щонайменше в 2,17 рази, стверджує Павелко.

В цьому твердженні пана Павелка прослідковується  примітизм, однобокість, відсутність  глибинного аналізу ціноутворення.

Автор є прихильником атомної, теплової енергетики та гідроенергетики великих ГЕС. Що ж, можливо , пан Павелко забув про Чорнобильську трагедію , але свіжа в пам’яті катастрофа на японській  атомній станції Фукусіма-1. Йому невідомо, що в Німеччині до 2025 р. будуть закриті всі АЕС.


Читати далі...
25.03.2015 admin

08.02.2015 р. відбулися збори села Ростоки Косівського району Іфано-Франківської області основним питанням яких було  надання дозволу  для будівництва малої ГЕС на річці Черемош.

Переважна більшість  жителів села  підтримали ідею будівництва малої ГЕС, мотивуючи свою позицію тим, що будівництво буде слугувати інтересам сільської громади, а саме будуть створені нові робочі місця, надходження  до бюджету збільшиться на півтора мільйони гривень, будуть скеровані додаткові кошти на розвиток інфраструктури села (дороги, укріплення берегів, дамби та інше).

Недолугою виявилася спроба ворога зеленої енергетика  Петра Тестова  переконати селян у відмові надати дозвіл для будівництва малої ГЕС. Вислухавши нісенітницю про зелений тариф, громадського інспектора  з охорони довкілля, так презентував себе пан Тестов, учасники зборів зупинили його виступ не бажаючи вислуховувати пустопорожню балаканину.  Як зауважив  один  з учасників зборів «тарифами будуть займатися в Києві, а ми хочемо облаштувати  гідне життя в своєму селі». 


Читати далі...
18.03.2015 admin

Анатолій ПАВЕЛКО.
Спеціаліст з питань
збереження річок і гідроенергетики.
Дунайсько–Карпатська програма
Всесвітнього фонду природи — WWF.
м. Відень — м. Львів.

В попередній публікації Ворог зеленій енергетиці Анатолій Павелко частина 1 нами було спростовано  Міф №1 пана Павелка  «Малі ГЕС слугуватимуть джерелом підвищення енергетичної безпеки країни» опублікований 08.11.2014р. на Інтернет сторінці Галичина.


В даній публікації розглянемо Міф №3 «Малі ГЕС – це екологічна чиста  електроенергія, яку виробляють без шкоди для довкілля». 


Ознайомившись з публікацією Анатолія Павелка, яка аргументовано  повинна була б спростувати  екологічну привабливість малої гідроенергетики, не можливо знайти авторитетної думки, вагомого аргументу, факту. 


Так, Павелко діє за принципом: я сказав, а ви думайте, що хочете.  Нічого, окрім інфантильних не аргументованих суджень, на зразок:
-    екологічна шкода від будівництва та роботи малих ГЕС буде значною і не сприйнятою з економічної та екологічної точок зору;
-    відбуватиметься руйнування річкових екосистем;
-    будівництво малих ГЕС супроводжується грубими порушеннями екологічного законодавства.


Читати далі...
17.03.2015 admin

Анатолій ПАВЕЛКО.
Спеціаліст з питань
збереження річок і гідроенергетики.
Дунайсько–Карпатська програма
Всесвітнього фонду природи — WWF.
м. Відень — м. Львів.

08.11.2014р. на Інтернет сторінці Галичина  розміщена стаття  Анатолія Павелка «Міфи «зеленого тарифу», або Як ділки від гідроенергетики намагаються скористатися проблемами держави для просування свого бізнесу».
Матеріали які викладені вищезазначеній публікації викликали не стільки здивування а обурення  інфантильністю  думок та аргументів автора. Зокрема міф №1 «Малі ГЕС слугуватимуть джерелом підвищення енергетичної безпеки країни». Посилання на те, що нині 70 малих ГЕС  по всій країні виробляють 0,16 % електроенергії від її загального балансу, а це абсолютно не значний показник. Пан Павелко  робить висновок, що малі ГЕС не можуть  слугувати  підвищення енергобезпеки України, а отже, перспектив розвитку малої гідроенергетики не існує . Таке судження є примітивним, бо думаючи так, можна заперечувати:
1. розвиток систем охорони здоров’я – бо в Україні середня тривалість життя на 15 років менша ніж в країнах європейського союзу.
2. розвитку систем освіти – тому що жодний вищий навчальний заклад України не входить  в число п’ятисот кращих в світі.


Читати далі...
26.02.2015 admin

   Василюк Олексій.

  Заступник Голови Громадської організації

  «Національний  екологічний   центр України».


  Активно виступає проти будівництва малих ГЕС  на всіх річках, особливо в карпатському регіоні. Є ініціатором,  так званих протестних акцій, здебільше замовних, направлених проти розвитку  альтернативної, відновлювальної енергетики.


В його публічних виступах та матеріалах публікацій в засобах масової інформації немає аналітичних матеріалів щодо енергетичної безпеки України, досвіду розвитку  відновлювальної та альтернативної енергетики в Європейському Союзі. 


Читати далі...
09.02.2015 admin


    Руслан Коцаба
    журналіст, керівник Івано-Франківської ГП «Пора».


На протязі останніх років проводив необґрунтоване поливання брудом, переплетене гучними пустопорожніми заявами – обвинуваченнями, щодо будівництва та експлуатації малих ГЕС. За його безпосередньої участі організовано ряд сюжетів в засобах масової інформації - 1+1, ZIK, IСTV, Новий канал, в різних друкованих засобах та на Інтернет сторінках.  І все це без жодного факту, жодного вагомого аргументу, жодної авторитетної думки та наукового обґрунтування.


Читати далі...
КОНТАКТИ
Для того щоб вижити, багато компаній в області енергетики винаходять нові способи добування енергії з поновлюваних джерел, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, гідроенергія тощо.